جوراب کابل کشی  که گاهی به آن ها « چنگ کابل » نیز گفته می شود برای مصارف مختلفی هم چون فیبر نوری، فشار قوی، فشار ضعیف و … و در انواع مختلف تک چشم، دو چشم، توری، نارسانا و ته باز ساخته شده اند. یک جوراب کابل کشی مناسب، نصب کابل های فشار ضعیف و فشار قوی را درون داکت ها، حفره ها و مجرا ها آسان می سازد. جوراب های کابل کشی روشی موثر برای نصب و پشتیبانی کابل در طول مدت حمل بار را فراهم می کنند و از فولاد ضد زنگ با قابلیت انبساط بالا ساخته می شوند.

جوراب های کابل کشی از نوع توری، برای جفت کردن نقطه میانی در طول کابل قابل استفاده هستند که از رنج ۶ میلی متر تا ۱۳۰ میلی متر برای انواع کابل های استاندارد با قطر های مختلف ساخته شده اند. در جاهایی که یک کانکتور در انتهای کابل وجود دارد نیز از این نوع استفاده می شود.

جوراب های کابل کشی نوع تک چشم برای بار های متوسط و سنگین مناسب هستند و تنها از ته می توانند کشیده شوند.

جوراب های کابل کشی نوع دو چشم هم مانند نوع قبل، برای بار های متوسط و سنگین مناسب هستند و مزیت اصلی آن ها در مقایسه با نوع تک چشم این است که می توانند در طول کابل کشیده شوند.

جوراب های کابل کشی نوع ته باز، برای پیوند میان دو کابل ایده آل هستند و بیشتر کاربرد آنها در مواقعی است که نیاز به جایگزینی کابل قدیمی فرسوده با کابل جدید می باشد.

جوراب های کابل کشی از نوع نارسانا نیز در آب، فیبر نوری، ساحل و یا پروژه های کابل کشی فشار ضعیف (LV) و فشارقوی (HV) به کار می روند. این محصولات غیر فلزی در شرایط سخت، مثلاً در محیط هایی که احتمال انفجار وجود دارد نیز استفاده می شوند.